logo
Football
Match Result
Sunday Nov 27 2022
World Cup
1
X
2
Sun
16:00
Croatia‎ - Canada‎ Croatia‎
Croatia‎ - Canada‎ Canada‎
Sun
19:00
Spain‎ - Germany‎ Spain‎
Spain‎ - Germany‎ Germany‎
TFF 1. League
1
X
2
Sun
16:00
Goztepe AS Izmir‎ - Altay‎ Goztepe AS Izmir‎
Goztepe AS Izmir‎ - Altay‎ Altay‎
Primera Division RFEF Group 1
1
X
2
Sun
16:00
Racing Ferrol‎ - Merida AD‎ Racing Ferrol‎
Racing Ferrol‎ - Merida AD‎ Merida AD‎
Sun
16:00
Fuenlabrada‎ - Deportivo La Coruna‎ Fuenlabrada‎
Fuenlabrada‎ - Deportivo La Coruna‎ Deportivo La Coruna‎
Primera Division RFEF Group 2
1
X
2
Sun
16:00
Osasuna B‎ - Athletic B‎ Osasuna B‎
Osasuna B‎ - Athletic B‎ Athletic B‎
Segunda Division RFEF. Group 2
1
X
2
Sun
16:00
Arenas de Getxo‎ - Beasain‎ Arenas de Getxo‎
Arenas de Getxo‎ - Beasain‎ Beasain‎
Sun
16:00
Arnedo‎ - Sestao River‎ Arnedo‎
Arnedo‎ - Sestao River‎ Sestao River‎
Sun
16:00
Gernika‎ - UD Logrones B‎ Gernika‎
Gernika‎ - UD Logrones B‎ UD Logrones B‎
Segunda Division RFEF. Group 1
1
X
2
Sun
16:00
Marino de Luanco‎ - FC Cristo Atletico‎ Marino de Luanco‎
Marino de Luanco‎ - FC Cristo Atletico‎ FC Cristo Atletico‎
Sun
16:00
Langreo‎ - Bergantinos‎ Langreo‎
Langreo‎ - Bergantinos‎ Bergantinos‎
Sun
16:00
Zamora‎ - Coruxo‎ Zamora‎
Zamora‎ - Coruxo‎ Coruxo‎
Sun
16:00
SD Compostela‎ - Real Aviles Ind.‎ SD Compostela‎
SD Compostela‎ - Real Aviles Ind.‎ Real Aviles Ind.‎
Segunda Division RFEF. Group 4
1
X
2
Sun
16:00
Antequera‎ - UCAM Murcia‎ Antequera‎
Antequera‎ - UCAM Murcia‎ UCAM Murcia‎
Sun
16:00
El Ejido‎ - Atletico Mancha Real‎ El Ejido‎
El Ejido‎ - Atletico Mancha Real‎ Atletico Mancha Real‎
Segunda Division RFEF. Group 5
1
X
2
Sun
16:00
Gimnastica Segoviana‎ - Villanovense‎ Gimnastica Segoviana‎
Gimnastica Segoviana‎ - Villanovense‎ Villanovense‎
Sun
16:00
Cerdanyola del Valles‎ - Alcanenense‎ Cerdanyola del Valles‎
Cerdanyola del Valles‎ - Alcanenense‎ Alcanenense‎
Russia Cup
1
X
2
Sun
16:00
FC Krasnodar‎ - FC Khimki‎ FC Krasnodar‎
FC Krasnodar‎ - FC Khimki‎ FC Khimki‎
Sun
16:00
Lokomotiv Moscow‎ - FC Nizhny Novgorod‎ Lokomotiv Moscow‎
Lokomotiv Moscow‎ - FC Nizhny Novgorod‎ FC Nizhny Novgorod‎
Tercera Div. Group 10
1
X
2
Sun
16:00
CD Ciudad de Lucena‎ - Sevilla C‎ CD Ciudad de Lucena‎
CD Ciudad de Lucena‎ - Sevilla C‎ Sevilla C‎
Sun
17:45
CA Antoniano‎ - Cordoba B‎ CA Antoniano‎
CA Antoniano‎ - Cordoba B‎ Cordoba B‎
Campeonato de Portugal
1
X
2
Sun
16:00
CD Rabo Peixe‎ - SC Praiense‎ CD Rabo Peixe‎
CD Rabo Peixe‎ - SC Praiense‎ SC Praiense‎
Tercera Div. Group 3
1
X
2
Sun
16:00
Textil Escudo‎ - Cultural Guarnizo‎ Textil Escudo‎
Textil Escudo‎ - Cultural Guarnizo‎ Cultural Guarnizo‎
Sun
16:00
Tropezon‎ - SD Revilla‎ Tropezon‎
Tropezon‎ - SD Revilla‎ SD Revilla‎
Tercera Div. Group 16
1
X
2
Sun
16:00
Agoncillo‎ - CDFC La Calzada‎ Agoncillo‎
Agoncillo‎ - CDFC La Calzada‎ CDFC La Calzada‎
Tercera Div. Group 4
1
X
2
Sun
16:00
CD Padura‎ - Barakaldo CF‎ CD Padura‎
CD Padura‎ - Barakaldo CF‎ Barakaldo CF‎
Tercera Div. Group 6
1
X
2
Sun
16:00
Gandia‎ - Silla CF‎ Gandia‎
Gandia‎ - Silla CF‎ Silla CF‎
Tercera Div. Group 18
1
X
2
Sun
16:00
Puertollano‎ - Illescas‎ Puertollano‎
Puertollano‎ - Illescas‎ Illescas‎
Tercera Div. Group 13
1
X
2
Sun
16:00
Aguilas CF‎ - Deportiva Minera‎ Aguilas CF‎
Aguilas CF‎ - Deportiva Minera‎ Deportiva Minera‎
Tercera Div. Group 14
1
X
2
Sun
16:00
Moralo‎ - Miajadas‎ Moralo‎
Moralo‎ - Miajadas‎ Miajadas‎
Tercera Div. Group 7
1
X
2
Sun
16:00
CD Paracuellos Antamira‎ - Canillas‎ CD Paracuellos Antamira‎
CD Paracuellos Antamira‎ - Canillas‎ Canillas‎
Sun
17:00
RSC Internacional‎ - Mostoles‎ RSC Internacional‎
RSC Internacional‎ - Mostoles‎ Mostoles‎
Tercera Div. Group 9
1
X
2
Sun
16:00
Torreperogil‎ - Torre del Mar‎ Torreperogil‎
Torreperogil‎ - Torre del Mar‎ Torre del Mar‎
Sun
16:30
Ciudad de Torredonjimeno‎ - El Palo‎ Ciudad de Torredonjimeno‎
Ciudad de Torredonjimeno‎ - El Palo‎ El Palo‎
Tercera Div. Group 1
1
X
2
Sun
16:00
Somozas‎ - Racing Villalbes‎ Somozas‎
Somozas‎ - Racing Villalbes‎ Racing Villalbes‎
Friendly Internationals U20
1
X
2
Sun
16:00
Colombia U20‎ - Ecuador U20‎ Colombia U20‎
Colombia U20‎ - Ecuador U20‎ Ecuador U20‎
Serie C Group C
1
X
2
Sun
16:30
AC Monopoli Srl‎ - Virtus Francavilla‎ AC Monopoli Srl‎
AC Monopoli Srl‎ - Virtus Francavilla‎ Virtus Francavilla‎
Sun
16:30
Juve Stabia‎ - Potenza‎ Juve Stabia‎
Juve Stabia‎ - Potenza‎ Potenza‎
Serie C Group A
1
X
2
Sun
16:30
Albinoleffe‎ - Pro Patria‎ Albinoleffe‎
Albinoleffe‎ - Pro Patria‎ Pro Patria‎
Sun
16:30
Feralpisalo‎ - Trento Calcio‎ Feralpisalo‎
Feralpisalo‎ - Trento Calcio‎ Trento Calcio‎
Sun
16:30
Padova Calcio‎ - Renate‎ Padova Calcio‎
Padova Calcio‎ - Renate‎ Renate‎
Tercera Div. Group 11
1
X
2
Sun
16:30
Santanyi‎ - Collerense‎ Santanyi‎
Santanyi‎ - Collerense‎ Collerense‎
1st Division
1
X
2
Sun
17:00
AEL Limassol FC‎ - Anorthosis‎ AEL Limassol FC‎
AEL Limassol FC‎ - Anorthosis‎ Anorthosis‎
Serie B
1
X
2
Sun
17:00
Palermo‎ - Venezia‎ Palermo‎
Palermo‎ - Venezia‎ Venezia‎
FA-Cup
1
X
2
Sun
17:00
Ipswich Town‎ - Buxton‎ Ipswich Town‎
Ipswich Town‎ - Buxton‎ Buxton‎
Liga 3
1
X
2
Sun
17:00
Uniao Leiria‎ - Caldas‎ Uniao Leiria‎
Uniao Leiria‎ - Caldas‎ Caldas‎
Sun
19:00
CF OS Belenenses‎ - Vitoria Setubal‎ CF OS Belenenses‎
CF OS Belenenses‎ - Vitoria Setubal‎ Vitoria Setubal‎
Segunda Division
1
X
2
Sun
17:00
FC Cartagena‎ - Eibar‎ FC Cartagena‎
FC Cartagena‎ - Eibar‎ Eibar‎
League Cup
1
X
2
Sun
17:00
Moreirense‎ - Estrela Amadora‎ Moreirense‎
Moreirense‎ - Estrela Amadora‎ Estrela Amadora‎
Sun
20:45
Boavista‎ - Vilafranquense‎ Boavista‎
Boavista‎ - Vilafranquense‎ Vilafranquense‎
Liga 2
1
X
2
Sun
17:00
CSA Steaua Bucuresti‎ - FC Brasov‎ CSA Steaua Bucuresti‎
CSA Steaua Bucuresti‎ - FC Brasov‎ FC Brasov‎
Liga Nacional
1
X
2
Sun
17:00
Xinabajul‎ - Municipal‎ Xinabajul‎
Xinabajul‎ - Municipal‎ Municipal‎
Sun
17:00
Comunicaciones‎ - Malacateco‎ Comunicaciones‎
Comunicaciones‎ - Malacateco‎ Malacateco‎
Sun
17:00
Guastatoya‎ - Antigua GFC‎ Guastatoya‎
Guastatoya‎ - Antigua GFC‎ Antigua GFC‎
Sun
17:00
Deportivo Mixco‎ - Iztapa‎ Deportivo Mixco‎
Deportivo Mixco‎ - Iztapa‎ Iztapa‎
Sun
17:00
Cotzumalguapa‎ - Coban Imperial‎ Cotzumalguapa‎
Cotzumalguapa‎ - Coban Imperial‎ Coban Imperial‎
Sun
17:00
Xelaju MC‎ - Deportivo Achuapa‎ Xelaju MC‎
Xelaju MC‎ - Deportivo Achuapa‎ Deportivo Achuapa‎
Sun
21:00
Olancho FC‎ - Marathon‎ Olancho FC‎
Olancho FC‎ - Marathon‎ Marathon‎
Tercera Div. Group 5
1
X
2
Sun
17:00
Vilassar de Mar‎ - Castelldefels‎ Vilassar de Mar‎
Vilassar de Mar‎ - Castelldefels‎ Castelldefels‎
Premier Division
1
X
2
Sun
17:30
Ordino‎ - Penya Encarnada‎ Ordino‎
Ordino‎ - Penya Encarnada‎ Penya Encarnada‎
First Division B
1
X
2
Sun
19:00
Lierse Kempenzonen‎ - Excelsior Virton‎ Lierse Kempenzonen‎
Lierse Kempenzonen‎ - Excelsior Virton‎ Excelsior Virton‎
Primera Division
1
X
2
Sun
21:00
Sebaco‎ - Diriangen‎ Sebaco‎
Sebaco‎ - Diriangen‎ Diriangen‎
Sun
22:00
Managua‎ - Matagalpa FC‎ Managua‎
Managua‎ - Matagalpa FC‎ Matagalpa FC‎
Primera B
1
X
2
Sun
22:00
Cobreloa‎ - Copiapo‎ Cobreloa‎
Cobreloa‎ - Copiapo‎ Copiapo‎
Primera A
1
X
2
Sun
23:00
Millonarios‎ - Junior‎ Millonarios‎
Millonarios‎ - Junior‎ Junior‎
Monday Nov 28 2022
Primera A
1
X
2
Mon
01:05
Deportivo Pereira‎ - Independente Santa Fe‎ Deportivo Pereira‎
Deportivo Pereira‎ - Independente Santa Fe‎ Independente Santa Fe‎
1st League
1
X
2
Mon
06:30
Xinjiang Tianshan‎ - Qingdao Jonoon‎ Xinjiang Tianshan‎
Xinjiang Tianshan‎ - Qingdao Jonoon‎ Qingdao Jonoon‎
Mon
06:30
Shaanxi Changan‎ - Nantong Zhiyun‎ Shaanxi Changan‎
Shaanxi Changan‎ - Nantong Zhiyun‎ Nantong Zhiyun‎
Mon
06:30
Shanghai Jiading‎ - Hebei Kungfu‎ Shanghai Jiading‎
Shanghai Jiading‎ - Hebei Kungfu‎ Hebei Kungfu‎
Mon
08:00
Beijing Baxi‎ - Kunshan FC‎ Beijing Baxi‎
Beijing Baxi‎ - Kunshan FC‎ Kunshan FC‎
Mon
08:00
Jiangxi Liansheng‎ - Suzhou Dongwu‎ Jiangxi Liansheng‎
Jiangxi Liansheng‎ - Suzhou Dongwu‎ Suzhou Dongwu‎
I League
1
X
2
Mon
08:30
Real Kashmir FC‎ - Churchill Brothers‎ Real Kashmir FC‎
Real Kashmir FC‎ - Churchill Brothers‎ Churchill Brothers‎
Mon
13:30
Punjab‎ - Aizawl FC‎ Punjab‎
Punjab‎ - Aizawl FC‎ Aizawl FC‎
World Cup
1
X
2
Mon
10:00
Cameroon‎ - Serbia‎ Cameroon‎
Cameroon‎ - Serbia‎ Serbia‎
Mon
13:00
Korea Republic‎ - Ghana‎ Korea Republic‎
Korea Republic‎ - Ghana‎ Ghana‎
Mon
16:00
Brazil‎ - Switzerland‎ Brazil‎
Brazil‎ - Switzerland‎ Switzerland‎
Premier League
1
X
2
Mon
11:00
Pfk Olexandriya‎ - Rukh Lviv‎ Pfk Olexandriya‎
Pfk Olexandriya‎ - Rukh Lviv‎ Rukh Lviv‎
Mon
12:00
Kryvbas Kryvyi Rih‎ - FC Dnipro 1‎ Kryvbas Kryvyi Rih‎
Kryvbas Kryvyi Rih‎ - FC Dnipro 1‎ FC Dnipro 1‎
SuperLeague 2
1
X
2
Mon
13:00
OF Ierapetras‎ - Proodeftiki‎ OF Ierapetras‎
OF Ierapetras‎ - Proodeftiki‎ Proodeftiki‎
Mon
13:15
AE Kifisias‎ - Kallithea‎ AE Kifisias‎
AE Kifisias‎ - Kallithea‎ Kallithea‎
Federation Cup
1
X
2
Mon
13:00
Al-Jahra‎ - Al-Sahel‎ Al-Jahra‎
Al-Jahra‎ - Al-Sahel‎ Al-Sahel‎
Mon
13:00
Al-Nasar‎ - Al-Tadhamon‎ Al-Nasar‎
Al-Nasar‎ - Al-Tadhamon‎ Al-Tadhamon‎
1st Division
1
X
2
Mon
17:00
Aris Limassol‎ - AE Pafos‎ Aris Limassol‎
Aris Limassol‎ - AE Pafos‎ AE Pafos‎
Tennis
home/away
Sunday Nov 27 2022
CH Andria
1
2
1
2
points
Sun
16:30
Mikhail Kukushkin‎ - Leandro Riedi‎ Mikhail Kukushkin‎
Mikhail Kukushkin‎ - Leandro Riedi‎ Leandro Riedi‎
WTA Montevideo
1
2
1
2
points
Sun
21:30
Diana Shnaider‎ - Leolia Jeanjean‎ Diana Shnaider‎
Diana Shnaider‎ - Leolia Jeanjean‎ Leolia Jeanjean‎
Basketball
home/away
Sunday Nov 27 2022
NBA
1
2
Sun
20:10
Brooklyn Nets‎ - Portland Trail Blazers‎ Brooklyn Nets‎
Brooklyn Nets‎ - Portland Trail Blazers‎ Portland Trail Blazers‎
Sun
20:40
Minnesota Timberwolves‎ - Golden State Warriors‎ Minnesota Timberwolves‎
Minnesota Timberwolves‎ - Golden State Warriors‎ Golden State Warriors‎
Sun
21:10
Los Angeles Clippers‎ - Indiana Pacers‎ Los Angeles Clippers‎
Los Angeles Clippers‎ - Indiana Pacers‎ Indiana Pacers‎
Sun
22:10
Atlanta Hawks‎ - Miami Heat‎ Atlanta Hawks‎
Atlanta Hawks‎ - Miami Heat‎ Miami Heat‎
Sun
23:00
Detroit Pistons‎ - Cleveland Cavaliers‎ Detroit Pistons‎
Detroit Pistons‎ - Cleveland Cavaliers‎ Cleveland Cavaliers‎
Sun
23:10
New York Knicks‎ - Memphis Grizzlies‎ New York Knicks‎
New York Knicks‎ - Memphis Grizzlies‎ Memphis Grizzlies‎
Sun
23:10
Orlando Magic‎ - Philadelphia 76ers‎ Orlando Magic‎
Orlando Magic‎ - Philadelphia 76ers‎ Philadelphia 76ers‎
Sun
23:10
Washington Wizards‎ - Boston Celtics‎ Washington Wizards‎
Washington Wizards‎ - Boston Celtics‎ Boston Celtics‎
Sun
23:10
Cleveland Cavaliers‎ - Detroit Pistons‎ Cleveland Cavaliers‎
Cleveland Cavaliers‎ - Detroit Pistons‎ Detroit Pistons‎
Sun
23:10
Boston Celtics‎ - Washington Wizards‎ Boston Celtics‎
Boston Celtics‎ - Washington Wizards‎ Washington Wizards‎
Monday Nov 28 2022
NBA
1
2
Mon
01:10
Milwaukee Bucks‎ - Dallas Mavericks‎ Milwaukee Bucks‎
Milwaukee Bucks‎ - Dallas Mavericks‎ Dallas Mavericks‎
Handball
home/away
Sunday Nov 27 2022
Liga Asobal
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Sun
16:00
Anaitasuna‎ - Quabit BM Guadalajara‎ Anaitasuna‎
Anaitasuna‎ - Quabit BM Guadalajara‎ Quabit BM Guadalajara‎
Extraliga
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Sun
16:00
Lovosice‎ - Tatran Presov‎ Lovosice‎
Lovosice‎ - Tatran Presov‎ Tatran Presov‎
Sun
16:00
Frydek-Mistek‎ - Dukla Prague‎ Frydek-Mistek‎
Frydek-Mistek‎ - Dukla Prague‎ Dukla Prague‎
Division 1
1
X
2
1
X
2
1
X
2
+
-
Sun
17:00
Arhus‎ - Roskilde‎ Arhus‎
Arhus‎ - Roskilde‎ Roskilde‎